-+ (+8 баллов, 2 оценок)
Завантаження...

Ефективність роботи автодвигуна залежить, у тому числі, і від якості паливо-повітряної суміші. Якщо якість бензину не дуже висока, то паливні форсунки швидко забруднюються в процесі експлуатації. А при роботі в умовах високої температури тверді лакові відкладення утворюються прямо на сіточках мікрофільтрів і біля отворів, що калібруються, через що зменшується продуктивність і змінюється форма факела розпилу. Тому потрібне регулярне чищення форсунок двигуна.

Наслідком забруднення є:

– Утруднений запуск мотора;
– Нестійка робота двигуна;
– Збільшення витрати палива;
– Погіршення динаміки;
– Втрата потужності;
– Поява детонації через збіднення суміші та зростання температури в камері згоряння;
– бавовни у трубі;
– Перепустки займання та ін.

При використанні палива європейської якості інжектори рідко вимагають чищення. Однак багато виробників рекомендують їх змінювати кожні 120 000 -140 000 км пробігу в будь-якому випадку. Проте з нашим бензином необхідність чищення інжекторів може виникнути через 15000 -30000км.

Способи промивання

Безперебійна робота інжекторної системи – запорука стабільної роботи будь-якого бензинового двигуна. Інжектор правильно працюватиме за відсутності відкладень у паливній рампі і при безперебійній роботі форсунок. На сьогоднішній день набули поширення 2 методи промивання інжектора:
– рідинна без демонтажу форсунок;
– на спеціальному ультразвуковому стенді.

Промивання інжектора в сервісному центрі займає близько півтори години. Кожен спосіб промивання має свої плюси та недоліки. При рідинному хімічному способі промивання повністю очищається паливна система, в тому числі і клапана і камери згоряння. У циліндрах нормалізується баланс компресії, знижується вміст токсинів у вихлопних газах, а це важливо задля безперебійної роботи двигуна. Але відкладення у самих форсунках у такий спосіб видаляються погано. Ультразвуком очищаються тільки форсунки: вони демонтуються і промиваються на стенді. За потреби робиться кілька циклів. Перед встановленням назад можна замінити мікрофільтри .

Ціна промивання інжектора залежить від моделі автомобіля, його віку, пробігу, обсягу та виду робіт. Не варто намагатись чистити інжектор самостійно. Використання присадок, що чистять, в авто з сильно забрудненою системою впорскування може призвести до негативного результату: відмитий бруд потрапить у форсунки і ще більше їх забруднить. Звернення до автосервісу ДК-Авто дозволить за короткий проміжок часу повернути систему у працездатний стан.