-+ (Пока оценок нет)
Завантаження...

Противники газифікації автомобілів як основний аргумент наводять проблему безпеки. Нібито газ є більшою загрозою, ніж бензин. Проте, всі об’єктивні дані спростовують це твердження. Насамперед слід звернути увагу на такі важливі характеристики як температура та концентрація, необхідні для того, щоб сталося загоряння. За цими показниками газ виглядає набагато краще бензину і солярки.

210-press-sistemy-bezopasnosti-gboНерозумно було заперечувати, що після встановлення ГБО паливна система автомобіля ускладняться, а разом з цим зростає і ймовірність витоку. Але це форс-мажорна ситуація, від якої не застраховані і власники автомобілів, що працюють на рідкому паливі. Як показує практика, для запобігання витоку достатньо лише своєчасного технічного обслуговування та дотримання всіх правил експлуатації газового обладнання.

Слід також зазначити, що сам собою газовий балон виключає можливість вибуху, оскільки для цього потрібна присутність кисню. Це можливо лише у двох випадках: якщо балон несправний чи отримав серйозні ушкодження. Останній варіант виглядає малоймовірним, оскільки на будь-якому звалищі можна виявити понівечені автомобілі з цілими газовими балонами в багажнику.

Звичайно, можна собі уявити ситуацію, коли газовий балон буде зруйнований (наприклад, падіння з великої висоти, попадання під колеса поїзда тощо). Однак у цьому випадку пропанобутанова суміш не вибухне, оскільки для цього потрібний замкнутий простір, а просто витікає. Та й водієві, а також пасажирам після такої аварії, швидше за все, буде вже байдуже, що відбувається з їхнім транспортним засобом.

У будь-якому випадку газовий балон, виготовлений із міцної і досить товстої сталі, набагато надійніший, ніж бензобак, що нагадує скоріше консервну банку. До того ж у ньому постійно присутня суміш бензинової пари з повітрям, що створює чудові можливості для вибуху. Але промовистіше про безпеку автомобілів, обладнаних ГБО, свідчить статистика, згідно з якою на один згорілий автомобіль з газовою установкою припадає кілька сотень з бензиновою системою живлення. Як кажуть, коментарі зайві.

Якщо ви придбали високоякісне газове обладнання та довірили його встановлення кваліфікованим фахівцям, то підстав для побоювань немає. Достатньо лише дотримуватись найпростіших правил з експлуатації ГБО, а також стежити за герметичністю системи.

Підсумовуючи, зазначимо, що газобалонне обладнання не небезпечніше за своїх конкурентів, а в чомусь навіть перевершує їх.

Техніка безпеки під час експлуатації ГБО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Required fields are marked *